ارائه تمامی خدمات تشریفات و مراسم ها

دلقک

همه ما کم و بیش با دلقک و حرکات و نقش‌های آن آشنا هستیم. در تصور عموم مردم، دلقک‌ها اغلب در سیرک‌ها یافت می‌شوند. دلقک‌ها می‌توانند به‌ صورت تک نفره و یا به‌ صورت یک گروه نمایشی به روی صحنه آمده و به انجام حرکات نمایشی خود می‌پردازند.

نمونه کار های دلقک

دلقک چیست؟

اگر بخواهیم معنای لغوی دلقک را شرح دهیم، باید گفت که این واژه در ادبیات ما، نشان‌دهنده فردی است که با انجام حرکات نمایشی، لودگی و مسخره‌ بازی و… اقدام به خنداندن تماشاگران می‌نماید. اگر فیلم‌های قدیمی را دیده باشید یا داستان‌های ادبیات کهن را خوانده باشید، حتماً می‌دانید که در گذشته به دلقک، طلخک نیز گفته می‌شد.
در رابطه با شکل و ظاهر دلقک نیز باید گفت که همه ما می‌دانیم که آن ها گریم خاص و نسبتاً ترسناکی دارند. کلاه‌ گیس رنگی، کفش‌های بزرگ، دماغ قرمز، بزرگ و اسفنجی، صورت سفید و گریم چشم‌ها، ظاهری ترسناک و در عین حال خنده‌دار از آن می‌سازد.

اجرای دلقک چگونه است؟

دلقک، در واقع فردی است که با ورود به صحنه، با انجام حرکات خنده‌ دار و کمدی، به‌ صورت با کلام یا بی‌ کلام موجب خنده‌ تماشاچیان می‌شود. اغلب مردم، سیرک را به‌عنوان محل فعالیت  می‌شناسند، اما باید بدانید که آن ها در جشن‌ها و مجالس مختلف نیز می‌تواند حرکات نمایشی خود را انجام داده و موجب خنده حضار شوند. اجرای دلقک می‌تواند به‌ صورت با کلام و بی‌کلام باشد، اما اغلب اجرای آن ها را به‌ صورت بی‌کلام و پانتومیم مانند مشاهده می‌کنیم.

گروه نمایشی دلقک

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، دلقک‌ها می‌توانند به‌ صورت گروهی نیز وارد صحنه شوند. گروه هنری دلقک، به گروهی گفته می‌شود که در آن دلقک‌ها سعی دارند با گریم مخصوص به خود، با انجام حرکات خنده‌دار، عجیب و کمدی و به‌صورت یک بازی هنرمندانه و هماهنگ با هم تماشاچیان و افراد حاضر در صحنه را بخندانند. گروه دلقک نیز می‌تواند بر روی صحنه سیرک، جشن‌ها، همایش‌ها و مجالس مختلف حاضر شده و فضای شادی را ایجاد کند.

گروه نمایشی دلقک تشریفات رایکا

مجموعه رایکا، یکی از بهترین مجموعه‌های تشریفاتی است که بیش از 8 سال است که در برگزاری تشریفات و مجالس مختلف از جمله تولدها، جشن‌های سوپرایزی، سمینارها، همایش‌ها، عروسی‌ها، نامزدی‌ها و… فعالیت دارند. گروه نمایشی این مجموعه در مجالسی که برگزار می‌کند، از دلقک‌های ماهر و هنرمندی نیز برای شاد کردن فضا استفاده می‌کند که این موجب گرم‌ تر شدن و جذاب‌ تر شدن مجلس شما خواهند شد. در مجالس برگزاری این مجموعه، دلقک‌ها به‌ صورت فردی و یا به‌ صورت گروه هنری فعالیت می‌کنند. مجموعه تشریفات رایکا، باغ‌ها، تالارها و سالن‌های متعدد و لوکس و مدرنی در اختیار دارد که می‌توانید بنا به سلیقه خود و متناسب با نیاز و نوع مجلس، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

پاسخ به سوالات پرتکرار

سوالات متداول

آیا امکان اجرای تک نفره دلقک وجود دارد؟
هزینه اجرای گروه نمایشی دلقک چقدر است؟
چه تعداد دلقک در اجرای گروه نمایشی حضور دارند؟

درخواست مشاوره رایگان

پس از ارسال پیام همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 آخرین

مقــالات

در اینستــاگرام
همراه ما باشید