همه مقالات

معرفی وسایل موردنیاز بادکنک آرایی

معرفی وسایل موردنیاز بادکنک آرایی

استفاده از لوازم تزئینی می‌تواند برای جشن‌ها، اعیاد و… بسیار اهمیت داشته باشد. یکی از روش‌های تزئین در دنیای امروز، بادکنک آرایی است. بادکنک‌ آرایی  از بادکنک‌هایی متشکل است که در ابعاد حجیمی برای دیزاین و دکورسازی استفاده می‌شود. این کار را افرادی که بادکنک‌ آرایی بلد هستند، انجام می‌دهند. این کار در طرح‌ها و دیزاین‌های مختلفی انجام می‌شود. بر اساس نوع جشن طراحی می‌شود.

برای بادکنک‌ آرایی به چه ابزاری نیاز داریم؟

کار بادکنک‌ آرایی مانند هر کار دیگری وسائل مورد نیاز خودش را دارد. البته ابزار استفاده شده در آن وسائل تزئینی هستند. زیرا بیشترین متریال مورد استفاده برای دیزاین و طراحی جشن را شامل می‌شود. وسائل مورد نیاز بادکنک‌ آرایی  عبارت اند از:

بادکنک لاتس

بادکنک لاتس یکی از مهم‌ترین اجزای مورد استفاده در بادکنک‌ آرایی  محسوب می‌شوند. همچنین استفاده از بادکنک‌های رنگی و متناسب با تم مخصوص بسیار اهمیت دارد. این فرایند باید به صورت دقیق طی شده و رنگ و طرح بادکنک ها با فضای محیط، همخوانی داشته باشد.

تلمبه‌های دستی و برقی

یرای اینکه کار با سرعت بهتری صورت گیرد نیاز است که حتماً از تلمبه استفاده کنیم؛ چرا که این کار زمان بر بوده و با فوت نمی‌توان انجام داد.

چسب مخصوص بادکنک

استفاده از آن برای چسباندن بادکنک به دیوار و سقف صورت می‌گیرد. استفاده از چسب مخصوص سبب جلوگیری از وارد شدن آسیب به در و دیوار محیط شده و در پایان مراسم، به آسانی می‌توان بادکنک ها را جدا نمود.

نوار‌های مخصوص بادکنک‌ آرایی

استفاده از آن برای تزئین کاربرد دارد و سبب زیبایی چندین برابر محیط می‌شود.

نخ

برای وصل کردن بادکنک‌ها از آن استفاده می‌شود.

برای بادکنک‌ آرایی به چه ابزاری نیاز داریم

بررسی کاربرد بادکنک‌ آرایی

تزئینات در سبک‌های مدرن بسیار طرفدار پیدا کرده است. بادکنک‌ آرایی یکی از تزئینات مدرن به شمار می‌رود. افراد متخصص در این حوزه با علاقه زیادی که به این کار دارند، به طراحی و نصب بادکنک‌ها می‌پردازند. همانطور که گفته شد استفاده از بادکنک‌ آرایی در بسیاری از مراسمات، جشن‌ها، افتتاحیه‌ها و… کارآمد است. این کار فضا را مجلل و گران می‌کند. به نوعی که می‌تواند به چشم مخاطب بسیار جالب به نظر برسد.

همچنین در صورتی که برای جشن‌ها به کار برود، برای عکس گرفتن، بک گراند عکس‌ها را زیبا می‌کنند.

بادکنک از آنجایی که رنگ‌های متنوع و زیبایی دارد، می‌تواند فضا را شاد کند و جلوه خاصی به محیط ببخشد. تم تولد، جشن عقد و عروسی از جمله جشن‌هایی هستند که به طور معمول از بادکنک‌ آرایی استفاده می‌شود. در سبک رسمی مانند افتتاحیه‌ها، بخش‌های ورودی و خروجی رستوران‌ها و… می‌تواند کاربردی و مناسب هم باشد.

شیوه‌های اصولی بادکنک‌ آرایی

مسلماً کار بادکنک‌ آرایی باید توسط افراد ماهر صورت گیرد. کار طراحی و دیزاین بسیار سخت است و با ویژگی‌های خاصی همراه است. در ابتدا فرد دیزاینر سعی می‌کند که بر اساس نوع جشن به طراحی آن‌ها بپردازد. تم و یا رنگ خاص در این زمینه اهمیت دارد. امکان دارد که مشتری رنگی و یا طرحی را پیشنهاد دهد. بنابراین طراح باید از همان طرح دلخواه استفاده کند.

استفاده از متریال مناسب هم یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه شود. تمامی این کار‌ها با حوصله و دقت فراوان صورت می‌گیرد. بادکنک‌ آرایی تمامی مراحلش باید بر اساس اصول خاصی صورت گیرد. بادکنک‌ آرایی  به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

  • بادکنک طاقی

این نوع از دکور برای مهمانی‌ها در فضای باز و فضای بسته کاربرد دارد.

  • مجسمه بادکنکی

یک طرح جذاب برای کودکان. می‌تواند برای تولد کودکان کاربردی باشد.

  • ستون بادکنکی

برای افتتاحیه‌ها، مکان‌های عمومی و تجاری و تفریحی کاربردی است.

  • بادکنک‌ آرایی سقف

این بادکنک‌ها بر روی سقف با کمک هلیوم قرار می‌گیرند.

  • بادکنک‌ آرایی  بر روی دیوار

برای تولد معمولاً از این سبک استفاده می‌شود.

  • بادکنک‌ آرایی مخصوص کودکان

برای تولد کودکان کاربردی است و انواع مختلفی دارد.

  • بادکنک‌ آرایی با عدد تولد

بادکنک‌ها با عدد تولد دیزاین می‌شوند. برای فضای باز و بسته و طراحی تم تولد به کار ‌می‌روند.

بر اساس هرکدام از این موارد فرد طراح باید بتواند اصولی را رعایت کند. همچنین باید هر یک بادکنک آرایی های نام برده شده را بر اساس نیاز مشتری اجرا کند.

لوازم اصلی بادکنک‌ آرایی

بادکنک‌ آرایی یک کار هنری است که ابزار و لوازم خاص خود را دارد. نظم و دقت در کار بادکنک‌ آرایی بسیار اهمیت دارد. همچنین برای یک طراحی کارآمد، صبر و حوصله فراوانی نیاز است. چرا که می‌تواند بر زیبایی کار تأثیرگذار باشد.

وسائل مورد نیاز برای بادکنک‌ آرایی شامل قیچی بزرگ و کوچک، پمپ بادکنکی دستی، نوار چسب شفاف، روبان حلقه دار، نخ نامرئی، سایزر بادکنک، ماسه ریز، سلفون شفاف، مخازن هلیوم، بادکنک‌های لاتکس، تور، تفنگ چسبی، گیره‌های آب‌بندی، تخته کیک، نگهدار بادکنک، حلقه‌های بادکنک، پمپ توزیع، جعبه پلاستیکی، چراغ‌های بادکنک، صفحه پایه محکم، میله محکم فلزی و یا پلاستیکی هستند. تمامی لوازم ذکر شده به علاوه چندین لوازم تزئینی دیگر، برای کار بادکنک‌ آرایی استفاده می‌شوند.

لوازم اصلی بادکنک‌ آرایی

هزینه تهیه وسایل بادکنک‌ آرایی  چقدر است؟

قیمت بادکنک‌ آرایی براساس نوع طراحی محاسبه می‌شود. به عنوان مثال هزینه بادکنک‌ آرایی تولد با هزینه بادکنک‌ آرایی فضای باز فرق دارند. بنا به حجمی که از بادکنک استفاده می‌شود و نوع طراحی و استفاده از متریال خاص بر روی قیمت و هزینه اثر‌گذار است. برای اینکه بهتر بتوانید هزینه‌ها را محاسبه کنید، با مشاورین تشریفات رایکا در تماس باشید و از خدمات بادکنک‌ آرایی  سایت استفاده کنید.

کلام پایانی

بادکنک‌ آرایی برای بسیاری از مراسمات می‌تواند بسیار جذاب و کاربردی باشد. طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی از بادکنک‌ آرایی وجود دارد. براساس نوع جشن شخص دیزاینر تصمیم می‌گیرد که چگونه این کار را به سرانجام برساند. از بادکنک‌ آرایی در افتتاحیه مراکز، و انواع جشن‌ها و برای خوشامدگویی در بخش ورودی استفاده می‌شود. کار بادکنک‌ آرایی توسط نیروی متخصص انجام می‌شود. طراحی و دیزاین و نصب آن صفر تا صد توسط تیم تشریفات رایکا انجام می‌گیرد. قیمت بادکنک‌ آرایی بر اساس نوع طراحی و حجم استفاده از بادکنک و دیگر وسائل تزئینی محاسبه می‌شود.

سؤالات متداول

 کار بادکنک آرایی چقدر زمان می‌برد؟

این کار بستگی به نوع جشن و دیزاین دارد. به عنوان مثال بادکنک‌ آرایی در یک همایش کوچک نسبت به بادکنک‌ آرایی در یک جشن تولد کمتر زمان می‌برد‌.

 آیا می‌توان در کافه‌ها و یا رستوران‌ها هم کار بادکنک ‌آرایی را انجام داد؟

بله، برای گرفتن مشاوره با مجموعه تشریفات رایکا تماس بگیرید.

 از چه مقدار بادکنک برای یک جشن کوچک استفاده می‌شود؟

معمولاً بالای ۳۰۰ تا بادکنک برای یک جشن معمولی نیاز است.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.