ارائه تمامی خدمات تشریفات و مراسم ها

اجاره استیج صحنه

استیج صحنه یکی از مهمترین قسمت‌های صحنه برای همایش ها و جشنواره های هنری است که افراد مهم مراسم خود را بر روی آن اجرا می‌کنند , در واقع استیج نوعی ویترین مراسم شما است. تشریفات رایکا با اجاره استیج در انواع و ابعاد مختلف، سعی بر این دارد تا یکی از نیازهای اساسی شما برای اجرای مراسم را برطرف کند.

اجاره انواع استیج

اجاره انواع استیج صحنه

اجاره استیج یکی از دغدغه‌های افرادی است که می‌خواهند همایش، کنسرت و مراسمی از این قبیل را اجرا کنند. استیج‌ها در فضاهای بسته و باز با استفاده از متریال‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ در حال حاضر نیز بسیاری از شرکت‌ها این خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. این مجموعه‌ها تجربه زیادی در برگزاری انواع استیج‌های باکیفیت دارند و با استفاده از قطعات مقاوم، بهترین سازه‌ها را تهیه می‌کنند. این مطلب راهنمایی کلی برای اجاره استیج و کلیه نکاتی است که باید برای در اختیار داشتن آن بدانید.

اجاره استیج صحنه

استیج‌ها در بیشتر مواقع با ابعاد 1×2 ساخته می‌شوند؛ اما در مواقعی مشتری می‌تواند سایز مورد نیاز خود را هم سفارش دهد. این سازه‌ها در حال حاضر کاربرد زیادی دارند و از اصلی‌ترین الزامات غرفه‌های نمایشگاهی به حساب می‌آیند. نصب استیج نیاز به تخصص دارد؛ زیرا تمام قطعات باید به‌طور کامل و دقیق به هم متصل شوند؛ هرگونه بی‌دقتی در انجام این فرایند، باعث سقوط کامل آن خواهد شد و البته خطرات و هزینه‌های اضافی هم در پی خواهد داشت. به همین دلیل است که در بیشتر مواقع، خریداری یا اجاره استیج از شرکت‌هایی که تجربه کافی در این زمینه دارند، اهمیت زیاد دارد.

خرید یا اجاره استیج

برای خرید یا اجاره استیج، باید به کاربری مورد نیازتان توجه کنید و ابعاد مختلف آن را در نظر داشته باشید تا درنهایت بتوانید تصمیم درستی بگیرید. انواع مختلفی از این سازه‌ها وجود دارند که مخصوص کنسرت، نمایشگاه، غرفه و… هستند که سبک و طراحی آنها کاملا متفاوت است.

همچنین شما می‌توانید به جای خرید استیج نو، مدل‌های دست دوم را خریداری یا آنها را برای مدت محدود اجاره کنید تا هزینه‌هایتان کمتر شود. این استیج‌ها از نظر کیفیت هم بسیار مرغوب هستند، اما ممکن است به دلیل استفاده بیشتر از آنها، سریع‌تر فرسوده شوند. بنابراین هنگام خرید جدا از قیمت، باید به کیفیت هم توجه داشته باشید و آنها را از مراکزی تهیه کنید که قابل اعتماد هستند.

قیمت اجاره استیج

قیمت اجاره یا خرید استیج تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. ابعاد و مساحت استیج تاثیر مستقیم روی هزینه ساخت یا اجاره آن دارد. همچین طراحی و شکل استیج نیز روی قیمت نهایی تاثیرگذار است. ممکن است مدلی نیاز به قطعات بیشتری داشته باشد؛ در این‌صورت طبیعی است که مبلغ آن نیز بیشتر می‌شود.

موضوع بعدی در بحث قیمت‌گذاری کیفیت استیج است. اگر برای درست کردن آن از مواد باکیفیت و مرغوب استفاده شده باشد، باید هزینه بالاتری را بابت خرید یا اجاره آن پرداخت کنید. درنهایت نوع کاربرد استیج را هم می‌توانیم در میان عوامل موثر در قیمت نهایی در نظر بگیریم؛ زیرا در هر نوع استیج از مواد خاص و طراحی به‌خصوصی استفاده می‌شود تا برای هدف مورد نظر مناسب باشد.

اجاره انواع استیج

آلت: انواع استیج

تنوع طراحی و ساخت استیج با توجه به اهداف مختلف، بسیار زیاد است. درواقع هر مکان و کاربردی طرحی مخصوص به خود را دارد و باید برای برگزاری آن مراسم استیج مخصوصی استفاده شود. در اینجا می‌خواهیم به معرفی چند نمونه از انواع استیج بپردازیم و اطلاعات کاملی را دربارۀ آنها در اختیار شما قرار دهیم:

استیج هلندی

استیج هلندی کیفیت خوب و قابلیت تحمل وزن بالا را دارد. یکی از مزایای این استیج‌ها قابلیت نصب در ارتفاع زیاد است و برای افرادی که می‌خواهند در مرکز توجه قرار بگیرند، انتخاب بسیار خوبی است. این سازه قیمتی ارزان و زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد؛ بنابراین بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

استیج آماده

افرادی که قصد اجاره استیج دارند، ترجیح می‌دهند نمونه‌های آماده آن را انتخاب کنند. این محصولات نیاز به زمان کمتری برای نصب دارند و شرکت مربوط با استفاده از لوازم باکیفیت، قطعات را به یکدیگر متصل و سازه‌های مورد نیاز شما را طراحی و تهیه می‌کند. خرید این سازه‌ها هزینه‌های زیادی به دنبال دارد و ترجیح اغلب افراد اجاره آنهاست. با توجه به این‌که این سازه‌ها از پیش‌ساخته‌شده هستند، باید قبل از اجاره، مساحت و طراحی فضای خود را در نظر بگیرید و آن را در اختیار کارشناسان مربوطه قرار دهید تا آن‌ها بتوانند بهترین محصولات را در اختیار شما قرار دهند. اجاره استیج آماده مزایای زیادی دارد و می‌تواند صفحه جذاب و متفاوتی را برای شما رقم بزند. این محصولات اغلب برای مراسم رقص و تالارهای عروسی بهترین انتخاب هستند.

استیج کنسرت

در بیشتر مواقع برای برگزاری کنسرت‌ها، استیج اجاره می‌شود. این مدل از استیج‌ها ساختار بزرگ و قابل تنظیمی دارند؛ بنابراین به هنرمندان اجازه می‌دهند در محدوده‌ای وسیع در مقابل مخاطبان اجرا کنند. اجاره استیج اغلب از سوی هنرمندان و تیم‌های سازماندهی‌کننده کنسرت‌های بزرگ انجام می‌شود و با توجه به نیاز هر مشتری دارای اندازه، ارتفاع، نورپردازی، تجهیزات صوتی و تصویری متفاوت است. به‌طور حتم خرید این تجهیزات هزینه زیادی را دربر دارد و بهترین روش برای استفاده از آنها، اجاره کردنشان است.

نکات مهم برای اجاره استیج

برای آنکه بتوانید بهترین استیج را برای مراسم مورد نظر خود انتخاب کنید، باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. توجه به ابعاد فضا: اولین موضوع مهم برای اجاره، در نظر گرفتن فضا و ابعادی است که می‌خواهید استیج در آن نصب شود. درواقع استیجی که قرار است اجاره کنید، باید دقیقا منطبق با فضای مورد نظر شما باشد. البته در صورت نیاز می‌توانید استیج با ابعاد بزرگ‌تر را انتخاب کنید.
  2. وزن قابل تحمل: استیج‌ها معمولا مقاومت بالایی دارند، اما این فضاها نیز دارای آستانه تحمل مشخصی هستند. در حالت کلی تحمل وزن آنها بین 500 تا 800 کیلوگرم است. بر همین اساس باید مجموعه وزن تمام تجهیزات و افرادی را که قرار است روی سن قرار بگیرند، مدنظر قرار دهید.
  3. انتخاب از بین تنوع استیج‌های آماده: همان‌طور که در بالا هم گفتیم، انواع مختلفی از استیج در بازار موجود است. شما می‌توانید مدل‌های آماده را انتخاب کنید یا مدل‌هایی را بخرید که می‌توانید آنها را سفارش دهید تا به‌صورت اختصاصی برای شما ساخته شوند.
  4. ارتفاع استیج: هنگام اجاره استیج آماده، باید ارتفاع مورد نیاز خود را در نظر بگیرید و محصولی مناسب را انتخاب کنید. معمولا در اغلب استیج‌ها ارتفاع بین 60 تا 100 سانتی‌متر است؛ اما اگر بخواهید نمونه‌های سفارشی را اجاره کنید، می‌توانید این ارتفاع را به دلخواه تغییر دهید.

با رعایت همین چند نکته ساده، درنهایت استیجی را در اختیار خواهید داشت که نه تنها با کاربرد شما تناسب دارد، بلکه باعث زیبایی فضای سالن مورد نظرتان نیز می‌شود.

اجاره انواع استیج در ابعاد متفاوت با تشریفات رایکا

رایکا یک مجموعه تشریفات است و در زمینه خدمات مربوط به برگزاری مراسم مختلف مانند کنسرت، عروسی، سمینار، همایش و… نزدیک به 8 سال تجربه دارد. این مجموعه با تجربه طولانی خود، بهترین همراه برای شما خواهد بود؛ زیرا کارشناسانی که در آن مشغول به فعالیت هستند، مشاوره لازم را در این زمینه به شما خواهند داد و درنهایت نیز با در نظر گرفتن بودجه و همه ویژگی‌های مورد نیاز شما، بهترین گزینه‌ها را پیش‌رویتان قرار خواهند داد.

پاسخ به سوالات پرتکرار

سوالات متداول

هزینه اجاره استیج چقدر است؟
حمل و نقل توسط مشتری انجام می شود؟
برای اجاره استیج صحنه از چند روز قبل باید سفارش بدیم؟

درخواست مشاوره رایگان

پس از ارسال پیام همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 آخرین

مقــالات

در اینستــاگرام
همراه ما باشید