ارائه تمامی خدمات تشریفات و مراسم ها

برگزاری مراسم جشن تکلیف

 تشریفات رایکا به عنوان یک مجری حرفه‌ای در زمینه خدمات برگزاری جشن تکلیف، افتخار دارد که همراه شما در این لحظات زیبا همراه باشد. ما با ارائه خدمات متنوع و متناسب با ارزش‌ها و عقاید مذهبی، به شما کمک می‌کنیم تا جشن تکلیف شما به یک تجربه شگفت‌انگیز و خاص برای دختران و پسران تبدیل شود.

نمونه کار های مراسم جشن تکلیف

برگزاری مراسم جشن تکلیف به چه صورت است؟

سن تکلیف برای دختران 9 سالگی و پسران 15 سالگی است. ازآنجایی‌ که دختران در سن پایین‌تر مکلف می‌شوند؛ بنابراین انجام جشن تکلیف برای آن‌ها هیجان و شور بیشتری دارد. همان‌ گونه که ذکر شد، انجام مراسم جشن تکلیف اغلب توسط مدارس و در برخی موارد توسط والدین نیز برگزار می‌شود.

 نحوه برگزاری جشن تکلیف توسط مدارس و خانواده‌ها

  • نحوه برگزاری جشن تکلیف توسط مدارس

برگزاری جشن عبادت توسط مدارس، برای تمام دانش‌آموزانی که به سن تکلیف رسیده‌اند به‌ صورت هم‌زمان انجام می‌شود. نحوه برگزاری جشن اهمیت زیادی دارد. اولین نکته در برگزاری این مراسم، بزرگ بودن فضا با توجه به تعداد دانش‌آموزان است. بهتر است این مراسم در یک فضای معنوی مانند مساجد و نمازخانه برگزار شود و از والدین دانش‌آموزان دعوت شود که در این مراسم فرزندان خود را همراهی کنند. توجه داشته باشید که تزیینات دیوارها مناسب با مراسم انجام شود.

یکی از قسمت‌های پرهیجان اجرای جشن تکلیف تهیه بسته هدایا و اهدای آن به دانش‌آموزان است. در جشن عبادت شخصی با پوشیدن لباسی شبیه فرشته‌ها، چادر جشن تکلیف و تاج بندگی را بر سر دانش آموزان می‌گذارد. ادامه برنامه نیز می‌تواند با انجام نمایش، سرود دسته‌جمعی جشن تکلیف، برگزاری مسابقات مرتبط با مراسم و… انجام بگیرد. بهتر است برای انجام یک مراسم زیبا و بی‌نقص کار را به تیم تخصصی رایکا بسپارید.

  • اجرای جشن تکلیف توسط والدین

به سن تکلیف رسیدن فرزندان برای والدین آن‌ها یک روز بسیار مهم به‌حساب می‌آید. بهتر است برای برگزاری این مراسم توسط والدین نکاتی رعایت شود که حالت معنوی مراسم از بین نرود و فرزند شما خود را برای ورود به مرحله جدید زندگی آماده کند. در این مراسم یک لباس سفید و زیبا مرتبط با مراسم برای فرزند خود تهیه کنید که باعث تقویت اعتماد به‌ نفس در کودک شود. از تم و تزیینات مخصوص جشن تکلیف برای آراستن فضا استفاده کنید. با ارسال یک دعوت‌ نامه با طراحی مخصوص از دوستان، آشنایان و مخصوصا همسالان فرزندتان بخواهید که در این مراسم شما را همراهی کنند.

مراسم معمولا با آهنگ مذهبی آغاز می‌شود. همچنین با تهیه کیک با تزیین عکس دختر محجبه از میهمانان پذیرایی کنید. در مرحله بعد با تقدیم هدایایی مانند چادر، جانماز، قرآن و کتاب‌های مذهبی بخشی از اقدامات لازم برای شروع مسیر جدید زندگی آن‌ها را فراهم کنید. عکس و فیلم گرفتن از فرزند شما و میهمانان در ثبت کردن این روز نقش مهمی دارد. گیفت‌هایی مناسب مراسم تهیه‌ کرده و در پایان مراسم به میهمانان هدیه دهید.در برگزاری این مراسم اغلب هر شخصی ایده‌هایی در نظر دارد، اما برخی افراد برگزاری آن را به موسسات خاصی ازجمله تشریفات رایکا می‌سپارند.

تشریفات جشن تکلیف با تیم تخصصی رایکا

همان‌طور که ذکر شد برخی برای انجام بهتر مراسمات خود ازجمله جشن عبادت کار را به یک تیم تخصصی می‌سپارند. تشریفات رایکا با بهره‌ گیری از افراد مجرب در این زمینه مراسم شما را به بهترین شکل برگزار می‌کند. این تیم با در نظر گرفتن سالن مناسب، تزئینات زیبا، تهیه کیک، گیفت‌های مناسب و… یک روز به‌یادماندنی را برای شما و فرزندتان رقم خواهد زد. شما می‌توانید اجرای جشن تکلیف و دکور جشن تکلیف کودک خود را به این تیم حرفه‌ای بسپارید و از نحوه برگزاری آن لذت ببرید.

جشن تکلیف به‌عنوان یک روز مهم در زندگی هر شخصی وجود دارد. در این روز زندگی فرد رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته، از عالم کودکی خود فاصله می‌گیرد و وارد دنیای جدیدی می‌شود. با توجه به شرایط امروز و تعطیلی مدارس بهتر است والدین از این روز مهم غافل نشوند و مراسمی شایسته فرزند خود تدارک ببینند. در این زمینه کمک گرفتن از تیم باتجربه و تشریفات جشن تکلیف رایکا به زیباتر برگزار شدن مراسم شما کمک زیادی خواهد کرد.

 آخرین

مقــالات

در اینستــاگرام
همراه ما باشید