ارائه تمامی خدمات تشریفات و مراسم ها

نورافشانی انواع مراسم

امروزه استفاده از نورافشانی یکی از روال متداول در میان اقشار مختلف در جامعه است که برای جشن‌ها و مراسمات استفاده می‌کنند، نورافشانی را میتوان پاشیدن نور یا نورپراکنی نیز تعریف کرد.
نورافشانی و آتش بازی در بسیاری از مراسمات استفاده می گردد چرا که زیبایی خاصی به مجالس می بخشد و می تواند بسیار مفرح و سرگرم کننده باشد. جشن های افتتاحیه از جمله این مراسمات است، مراسم افتتاحیه به جهت معرفی یک برند، فروشگاه، محصولات و … برگزار می گردد.

انواع خدمات نورافشانی

نورافشانی انواع مراسم

نورافشانی

امروزه نورافشانی و آتش‌بازی به یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌ها در جشن و مراسم مختلف تبدیل شده است. در اغلب مهمانی‌ها، عروسی‌ها، جشن‌ها و حتی در روزهای خاصی از سال، نورافشانی به منزلۀ سمبلی از شادی و زیبایی به کار می‌رود. این کار با استفاده از وسایل مختلف انجام می‌شود و اغلب تیم‌های تشریفاتی اجرای آن را بر عهده دارند.

شرکت‌هایی که خدمات نورافشانی را در اختیار مردم قرار می‌دهند، همیشه به دنبال بهترین و جدیدترین روش‌ها هستند تا بتوانند این پروسه را با ایمنی بسیار بالا و به دور از هرگونه مشکلی انجام دهند. این فرایند در کنار بادکنک‌آرایی و دیگر تزئینات انتخابی شما، شبتان را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل خواهد کرد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد انواع خدمان نورافشانی و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید، صحبت کنیم.

انواع آتش بازی در مراسم و جشن‌های مختلف

به‌طور کلی برای انجام آتش بازی دو انتخاب پیش‌روی شماست؛ یکی آتش بازی که به شکل زمینی انجام می‌شود و دیگری آتش بازی هوایی که معمولا از نظر اغلب مردم جذاب‌تر است. آتش‌بازی زمینی در دو دسته سرد و گرم قرار می‌گیرد. در آتش بازی زمینی وسیله انتخابی با نورافشانی روی زمین زیبایی خود را نشان می‌دهد و نور و جرقه‌های آن در ارتفاع کمی خاموش می‌شود. در آتش‌بازی سرد زمینی از وسایل الکتریکی، ترکیبات بی‌خطر و بی‌بو، همچنین بدون دود و با گرمای کم استفاده می‌شود. این شیوه برای فضاهای بسته و مراسم مخصوص کودکان مناسب‌تر است. در آتش‌بازی گرم از وسایلی استفاده می‌شود که فتیله و گوگرد دارند؛ درنتیجه گرمای زیادی تولید می‌کنند و برای فضاهای باز مناسب هستند. آتش‌بازی گرم در عین‌حال نیاز به احتیاط و مراقبت دارد تا به وسایل نزدیک خود آسیبی نرساند.

آتش‌بازی هوایی هم نوع دیگری از نوع نورافشانی است و همان‌طور که از نامش پیداست، باید در فضای آزاد انجام شود. در این پروسه توپ‌هایی شلیک و در ارتفاع منفجر می‌شوند که همین امر باعث ایجاد نور در اطراف می‌شود. این مدل از نورافشانی را احتمالا در روزهای خاص سال مانند سال نو، چهارشنبه‌سوری، 22 بهمن و… در آسمان دیده‌اید.

انواع خدمات نور افشانی

آتش‌بازی و نورافشانی عروسی، تولد و… فرایندی هیجان‌انگیز است؛ به شرطی که در انتخاب و استفاده از وسایل مربوط به آن دقت و تخصص کافی را داشته باشید. برای اجرای این کار استفاده از متریال باکیفیت و بدون خطر اهمیت زیادی دارد. همچنین برخی از این وسایل تنها برای مراسم خاص و در محیط‌هایی مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال نمی‌توان از لوازم نورافشانی هوایی در سالن کوچک استفاده کرد. در هر صورت انتخاب هرکدام از این وسایل و نحوه آتش بازی، باید بر اساس موقعیت مکانی، فضا و شکل مراسم شما انجام شود. در ادامه چند نمونه از خدمات نور افشانی و نکاتی را که برای انتخاب آنها باید بدانید، به شما معرفی کرده‌ایم:

نور افشانی هوایی

آتش‌بازی هوایی با استفاده از وسایل مختلفی انجام می‌شود. برای مثال کهکشان شکل‌های زیبا و آتشین را ایجاد می‌کند. منور تیرهایی را به بالا پرتاب می‌کند که درنهایت منفجر می‌شوند و نور زیبایی را در آسمان ایجاد می‌کنند. همچنین چلچله وسیله‌ای دیگر است که خط نوری را همراه با صدای سوت ایجاد می‌کند. لانچر نیز توپ‌هایی را به آسمان شلیک می‌کند که در ارتفاع بالا منفجر می‌شوند و شکل زیبایی را ایجاد می‌کنند. هرکدام از این موارد نیاز به رعایت نکات ایمنی دارند که در صورت عدم اطلاع از آنها، ممکن است مشکلات جدی ایجاد کنند. به همین دلیل بهتر است که استفاده از آنها و اجرای نورافشانی هوایی را به شرکت‌های مخصوص خدمات مراسم و جشن‌ها بسپارید.

آتش‌بازی سنتی همیشگی در مراسم‌ها و جشن‌های مختلف بوده است. این فرایند از گذشته‌های دور تا به امروز انجام می‌شود؛ تفاوتی که در طی این سال‌ها برای انجام آن وجود دارد، انتخاب وسایل مدرن‌تر و در عین‌حال ایمن‌تر است. نورافشانی هوایی و زمینی هرکدام در جشن‌های به‌خصوصی استفاده می‌شوند و وسایل مختلفی برای انجام این پروسه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این محصولات آتش‌بازی می‌توانیم به ترقه، فشفشه، راکت، شوت و کهکشان، منور و آبشار سرد و گرم و… اشاره کنیم. با وجود این میزان از تنوع، قیمت نورافشانی هوایی تنها با یک عدد مشخص نمی‌شود و در هر مراسمی با توجه به گستردگی آتش‌بازی و همچنین محصولاتی که برای آن در نظر گرفته می‌شود، هزینه مشخصی در نظر گرفته خواهد شد. اگر شما هم به تازگی قصد دارید برای یکی از جشن‌های خود مراسم آتش‌بازی در نظر بگیرید، این مطلب را در مورد نورافشانی هوایی از دست ندهید.

انواع نور افشانی هوایی

وسایل آتش‌بازی هوایی در شب مراسم، به سمت آسمان هدایت و در ارتفاع مشخصی منفجر می‌شوند؛ آتش و نور حاصل از آنها در آسمان پخش می‌شود و درنهایت زیبایی خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند. این وسایل نیازمند فضای بزرگی هستند و برای نورافشانی و آتش‌بازی در جشن‌های عروسی، مراسم ملی و مذهبی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع وسایل آتش‌بازی هوایی شامل دود رنگی، لانچر، کهکشان، منور، موشک و چلچله هستند که هرکدام نورافشانی را با زیبایی و شکل‌های متنوعی به ارمغان می‌آورند. اطلاعات و ویژگی‌های هرکدام از این وسایل را می‌توانید در ادامه ببینید:

منورها یا همان فشفشه هوایی رنگی

منورها نوعی وسایل آتش‌بازی بی‌صدا هستند که در ایران به فروش می‌رسند و در دو نوع 15 تیر و 20 تیر تولید شده‌اند. منورها با استفاده از یک میله بلند که در دست گرفته می‌شود، با هر شلیک به سمت آسمان (تقریبا 25 شلیک)، نورهای رنگی و زیبا ایجاد می‌کنند. برای استفاده از منورها باید آنها را به سمت آسمان بگیرید و سپس فیتیله را روشن کنید.

نورافشانی هوایی تولد با کهکشان

کهکشان یکی دیگر از وسایل مورد استفاده برای نورافشانی است که با نام فشفشه هوایی تولد یا دیگر مراسم شناخته می‌شود. این وسیله با کمی صدا، در آسمان نور زیبایی را ایجاد می‌کند و بسته به طرح و رنگی که قبل از پرتاب انتخاب می‌کنید، باعث ایجاد اشکال زیبا و خیر‌ه‌کننده‌ای خواهند شد. کهکشان‌ها خودشان به تنهایی چند زیرمجموعه دارند که تفاوتشان در تعداد پرتاب‌ها و رنگ‌هایی است که ایجاد می‌کنند.

لانچر توپ‌های شلیک شده از استوانه

نوع دیگری از فشفسه هوایی رنگی، لانچر است که از یک استوانه و تعدادی توپ تشکیل می‌شود؛ این توپ‌ها در داخل حفره استوانه جای می‌گیرند. پس از روشن شدن لانچر، توپ‌ها به سمت آسمان شلیک می‌شوند. برای استفاده از لانچر باید آن را روی سطحی صاف قرار دهید و با استفاده از آجر یا وسایل غیرقابل اشتعال، آن را در جای خود ثابت کنید. همچنین رعایت فاصله ایمنی در زمان پرتاب توپ‌ها نیز لازم و ضروری است. برای احتیاط بیشتر توصیه می‌شود که از دستکش استفاده کنید. هنگام نورافشانی انتهای بدنه لانچر روی زمین باقی می‌ماند. پس از گذشت یک دقیقه و مطمئن شدن از خالی بودن استوانه، می‌توانید آن را دور بیندازید.

نورافشانی هوایی عروسی با چلچله

چلچله نوعی فشفشه هوایی عروسی و مراسم دیگر است که صدای کمتری نسبت به کهکشان دارد. شلیک شدن چلچله با صدای سوت همراه است و درنهایت خط نوری زیبایی را از خود به جا می‌گذارد؛ سپس در ارتفاعی مشخص منفجر می‌شود و اثرات خود را به جا می‌گذارد. انفجاری که چلچله در آسمان ایجاد می‌کند، کوچک‌تر و کمتر از کهکشان است.

دود رنگی در کنار نورافشانی هوایی، جدیدترین ایده برای مراسم شما

دود رنگی ایده‌ جدیدی در نورافشانی و آتش‌بازی برای جشن‌های عروسی است. این دود با اشکال مختلف در فضا پخش می‌شود و دارای رنگ‌بندی‌های ویژه‌ بنفش، نارنجی، زرد، سبز و آبی است. معمولا از دودهای رنگی در کنار نورافشانی هوایی و همچنین نورافشانی آبشار سرد استفاده می‌شود تا عکاسی و فیلمبرداری مراسم به بهترین شکل ممکن انجام شود.

همچنین برخی از مدل‌های آن قابلیت در دست گرفتن را دارند و پس از حدود 20 تا 25 دقیقه به‌طور کامل خاموش می‌شوند. نکته قابل توجه درباره دود رنگی این است که رنگ‌های استفاده‌شده برای ساخت آن از نوع خوراکی هستند؛ به همین دلیل برای سیستم تنفسی افراد حاضر در آن مکان، هیچ ضرری نخواهند داشت.

قیمت نورافشانی هوایی

قیمت نورافشانی یا فشفشه هوایی برای جشن عروسی به عوامل مختلفی مانند مکان، تعداد وسایل استفاده‌شده برای نورافشانی، نوع تجهیزات به‌کار رفته و سطح خدمات مورد نظر بستگی دارد. درصورتی‌که تمایل به استفاده از نورافشانی هوایی در جشن عروسی دارید، بهتر است با شرکت‌های متخصص در این زمینه تماس بگیرید و جزئیات مورد نیاز خود را با آن‌ها در میان بگذارید تا بتوانند برآورد قیمت دقیقی را به شما ارائه دهند.

انتخاب بهترین شرکت خدماتی برای نورافشانی هوایی مراسم شما

برای آنکه بتوانید بهترین شرکت را برای دریافت خدمات نورافشانی انتخاب کنید، باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. در این میان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سابقه مجموعه مورد نظرتان و نظرات افرادی را که قبلا از خدمات آن‌ها استفاده کرده‌اند، بررسی کنید.
 • تجربیات اعضاء تیم را مدنظر قرار دهید و از کیفیت لوازم آتش‌بازی مورد استفاده مطمئن شوید.
 • لیست خدمات شرکت مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید مجموعه‌ای را انتخاب کنید که تنوع بالاتری در خدمات خود دارد.

با در نظر گرفتن تمام این ویژگی‌ها درنهایت بهترین گزینه را انتخاب و جشن خود را به‌یادماندنی‌تر کنید.

زیباترین نورافشانی هوایی مراسم با تشریفات رایکا

مجموعه رایکا با استفاده از تیمی مجرب و حرفه‌ای، وسایل و تجهیزات مدرن و ایده‌های نو و خلاقانه، با نورافشانی و آتش‌بازی، خاطره‌انگیزترین بخش مراسم را برای شما خلق می‌کند. با این مجموعه می‌توانید نور افشانی هوایی را در مراسم تولد و عروسی‌ها، فارغ‌التحصیلی‌ها، مسابقات ورزشی، همایش‌ها و جشنواره‌ها، اختتامیه و افتتاحیه‌ها و برنامه‌های سازمانی خود اجرا کنید. تیم مجرب مجموعه رایکا با داشتن تجربه و مهارت لازم، بهترین عملکرد را در اجرای نورافشانی و آتش‌بازی ارائه می‌دهد. وسایل و تجهیزات مدرنی که در این مجموعه استفاده می‌شود، از جمله آتش‌بازی‌های ایمن و جذاب و تکنولوژی‌های نورپردازی پیشرفته به‌شمار می‌آیند. همچنین این مجموعه با بهره‌گیری از ایده‌های نو و خلاقانه توانسته است برنامه‌هایی منحصربه‌فرد و جذاب را برای هر مراسم طراحی و اجرا کند. بنابراین با انتخاب مجموعه رایکا می‌توانید تجربه‌ای خاص و به‌یادماندنی از نورافشانی و آتش‌بازی در مراسم خود داشته باشید.

نورافشانی آبشار سرد

نورافشانی آبشار سرد نوعی آتش‌بازی بدون حرارت و آتش است که با جرقه‌ها و درخشش منحصربه‌فرد خود، لحظات به یادماندنی را به ارمغان می‌آورد. این مدل از آتش‌بازی را احتمالا در زمان رقص عروس و داماد دیده‌اید. فواره‌های نوری کاملا امن هستند و جرقه‌های آتش‌زا و مشتعل، مواد منفجره و حرارت ندارند. به همین دلیل حتی اگر در کنار شما و محیط بسته هم روشن شوند، کاملا ایمن هستند.

نورافشانی عروسی

آتش بازی عروسی در موقعیت‌های متفاوت، با اشکال مختلفی انجام می‌شود. برای مثال آتش‌بازی سرد در هنگام ورود عروس و داماد به سالن جشن، لحظات هیجان‌انگیزی را ایجاد می‌کند و صحنه‌ای جذاب برای فیلمبرداری خواهد بود. همچنین آتش‌بازی و نورافشانی در هنگام بریدن کیک و رقص عروس و داماد نیز فضایی زیبا را رقم خواهد زد. در رقص دو نفره هم معمولا وسایل آتش‌بازی سرد روی سکوی رقص قرار می‌گیرد و با استفاده از دستگاه ریموت و هماهنگ با آهنگ و حرکات رقص، نورافشانی زیبا و درخشانی ایجاد می‌شود. ترکیب مه با این نورها، فضا را بسیار رمانتیک می‌کند؛ به همین دلیل معمولا شرکت‌های خدماتی این دو ابزار را در کنار هم استفاده می‌کنند.

نورافشانی تولد

آتش بازی سوپرایز تولد یکی از هیجان‌انگیزترین نمونه‌های این خدمات است. نورافشانی تولد با استفاده از لوازم ساده‌تر مانند انواع فشفشه‌های سیمی و معمولی، فشفشه سرد میله‌ای، فشفشه آبشاری روی کیک، فشفشه قلبی، فشفشه آبنباتی و فشفشه عددی انجام می‌شود. اگر تولد در فضاهای باز انجام شود، استفاده از آبشار سرد و گرم نیز جذابیت مراسم را بالاتر می‌برد. همچنین گاهی از منور دستی در فضای باز و جشن‌های مجلل استفاده می‌شود که خطوط نور با ارتفاع زیاد ایجاد می‌کنند و به جشن تولد شما شادی و هیجان بیشتری می‌بخشند.

نورافشانی مراسم افتتاحیه

نورافشانی هوایی افتتاحیه هم یکی از کارهای جذابی است که با استفاده از لوازم آتش بازی زمینی مانند آبشارهای گرم و سرد و آتش بازی سرد بدون دود و حرارت زیاد انجام می‌شود. اجرای آتش بازی افتتاحیه به تیم حرفه‌ای و مجرب متخصص نیاز دارد تا به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ به‌خصوص اگر این مراسم در محیط بسته باشد. امروزه استفاده از لوازم آتش بازی سرد بسیار رایج است و بدون خطر در هر مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ البته لازم است که وسایل مناسبی برای انجام آن انتخاب شوند.

نورافشانی در سورپرایزها

امروزه تعداد مراسم‌های سورپرایز در حال افزایش است. از جمله آنها می‌توانیم به سورپرایز تولد، سالگرد ازدواج، ولنتاین و خواستگاری اشاره کنیم. ایده‌های خلاقانه‌ای برای انواع این مراسم وجود دارد که با توجه به مکان مورد نظر در منزل، رستوران، کافه و… انتخاب می‌شود. برای آتش بازی سوپرایزی باید علاوه بر ایمنی، به سن و جنسیت فرد، مکان، بودجه و ایده‌ای که قرار است اجرا شود نیز توجه کنید.

لوازم آتش بازی ایمن در مراسم

لوازم آتش‌بازی بسیار متنوع هستند و هرکدام بر اساس ترکیبات و نوع طراحی‌شان، حس‌وحال و فضای متفاوتی را ایجاد می‌کنند. در این میان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آبشارهای سرد که با استفاده از برق یا باتری نور می‌دهند و بی‌خطر هستند.
 • آبشارهای گرم که ارتفاع بیشتری دارند و برای جشن‌های مختلف مناسب هستند.
 • دود رنگی که نوعی از نورافشانی است که به دو نوع زمینی و دستی تقسیم می‌شود. دود رنگی برای عکاسی و مراسم مختلف، در کنار آتش‌ بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • کهکشان‌ها نیز توپ‌هایی هستند که به سمت آسمان شلیک و در ارتفاع مشخصی منفجر می‌شوند.
 • چلچله‌ها به‌صورت خطوط نورانی به سمت آسمان می‌روند و نورافشانی زیبایی دارند.
 • فرفره نوعی از وسایل آتش بازی مخصوص کودکان است. فرفره محوری دارد که حول آن می‌چرخد و نور تولید می‌کند.
 • فشفشه‌ها نیز جرقه‌های نورانی هستند و معمولا در جشن تولدها استفاده می‌شوند.
 • بالون آرزوها هم نوعی وسیله نورافشانی است که کاملا بی‌خطر است و در مراسم مختلف از آنها استفاده می‌شود.

درنهایت برای برخی از این محصولات ریموت کنترل‌هایی در نظر گرفته شده است تا امکان کنترل و روشن کردنشان از راه دور نیز وجود داشته باشد. این کار ایمنی آنها را در بالاترین سطح خود قرار می‌دهد.

انتخاب یک شرکت خدماتی مناسب برای انجام آتش بازی

برخی مجموعه‌ها تخصص خاصی در برگزاری همایش‌ها، مراسم افتتاحیه و اختتامیه، جشن‌های تقدیر و سالگرد شرکت‌ها و مراسم رسمی دیگر دارند؛ برگزاری کنگره‌ها، جشنواره‌ها، کنفرانس‌ها و سمپوزیوم‌ها نیز از فعالیت‌های آنها به‌شمار می‌رود. گروهی از آنها در کنار این موارد، خدمات آتش‌بازی را هم ارائه می‌دهند.

برای اطمینان از کیفیت مجموعه‌‌ای که قرار است برای مراسم خود انتخاب کنید، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. در اولین مرحله نظر مشتریان قبلی را که احتمالا در سایت هر مجموعه یا شبکه‌های اجتماعی آنها قرار گرفته است، بررسی کنید تا از کیفیت کارشان مطمئن شوید. همچنین باید جزئیات کار و تعداد کارکنان در روز برگزاری مراسم را هم در نظر بگیرید. ضمن این‌که مطمئن شوید که این مجموعه ایمنی کافی را برای انجام فعالیت‌های خود در نظر می‌گیرد و از وسایلی استفاده می‌کند که درنهایت خطری را برای شما و مهمانانتان ایجاد نمی‌کند. سعی کنید برای مراسم خود مجموعه‌هایی که تجربه و تخصص لازم را دارند، انتخاب کنید.

خدمات نور افشانی برای انواع مراسم عروسی، تولد، افتتاحیه با تشریفات رایکا

مجموعه تشریفاتی رایکا یکی از شرکت‌هایی است که می‌توانید برای نورافشانی مراسم خود انتخاب کنید. این مجموعه از تیمی مجرب تشکیل شده است و با استفاده از وسایل مدرن، خدمات آتش‌بازی را دقیقا متناسب با خواسته، شرایط، نوع مراسم و بودجه شما در اختیارتان قرار می‌دهد تا شبی خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی‌ را تجربه کنید.

پاسخ به سوالات پرتکرار

سوالات متداول

چه پکیج‌هایی برای خدمات نورافشانی ارائه می‌دهید؟
آیا تعرفه‌های مختلفی برای خدمات نورافشانی در نظر گرفته می‌شود؟
آیا قابلیت ایجاد افکت‌های خاص نوری مثل رنگی یا تغییرات در حالت نور را دارید؟

درخواست مشاوره رایگان

پس از ارسال پیام همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 آخرین

مقــالات

در اینستــاگرام
همراه ما باشید