همه مقالات

آموزش بادکنک آرایی روی لوله

بادکنک آرایی روی لوله

بادکنک آرایی یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در تزئینات تمامی مراسمات خانوادگی و همینطور مراسمات شغلی و کسب‌و کار‌های مختلف است.

تکنیک‌ها و ایده‌های خلاقانه برای بادکنک آرایی روی لوله

استفاده از بادکنک‌های خیلی بزرگ بر روی لوله، جذابیت آنها را بیشتر می‌کند. برای یک دیزاین زیبا، می‌توانید حرف بزرگ اول اسم خود را روی لوله‌های سفید قرار دهید تا یک دیزاین فوق العاده داشته باشید.

پس از تهیه کردن لوله، آن را با بادکنک‌های کرومی یا ساده همرنگ با تم تولد خود بپوشانید.

قرار دادن اشیاء براق و نورانی در بادکنک‌ها یکی دیگر از ایده‌های بادکنک آرایی تولد و مراسم‌های شبانه است. قرار دادن اشیاء براق و نورانی مانند پولک‌ها یا چراغ شارژی در داخل بادکنک‌ها در شب، از خود نمای رویایی را ایجاد می‌کند.

ایده‌های خلاقانه برای بادکنک آرایی روی لوله

آموزش بادکنک آرایی با لوله

برای تزئین لوله با بادکنک باید مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب تعداد و رنگ بادکنک‌‌ها

در قدم اول بهتر است با توجه به تمی که انتخاب کرده‌اید، رنگ و تعداد بادکنک‌ها را انتخاب کنید. در نظر بگیرید که لوله چه اندازه‌ای است و برای پر کردن آن به چه تعداد بادکنک نیاز دارید. با توجه به طرح و ایده‌ای که در نظر دارید، می‌توانید بادکنک‌های یک اندازه یا در اندازه‌های مختلف تهیه کنید. همچنین، برای تولد کودکان رنگ‌های شاد را انتخاب کنید. با توجه به طرح و ایده مورد نظرتان بادکنک‌ها می‌توانند تک رنگ بوده یا دارای طرح باشند.

بادکردن تمامی بادکنک‌ها

بهتر است قبل از شروع کار تمامی بادکنک‌ها را باد کنید. از آن جا که احتمالا تعداد بادکنک‌ها زیاد باشد، بهتر است از تلمبه دستی برای باد کردن آن‌ها استفاده کنید.

دسته‌بندی کردن بادکنک‌ها

برای آن که کار راحت‌تر انجام شود، می‌توانید بادکنک‌ها را در دسته‌های یکی، دوتایی تا چهارتایی با استفاده از چسب یا نخ یا کاموا به یکدیگر وصل کنید تا بتوانید آنها را به‌صورت دسته‌ای روی لوله قرار دهید.

استفاده از نوار چسب پهن برای شکل‌دهی به لوله

استفاده از نوار چسب زمانی مناسب است که لوله چندان بزرگ نباشد. ابتدا باید یک نوار چسب پهن تهیه کنید. سپس نوار را به اندازه لوله مورد نظرتان کشیده و سپس آن را دولایه کنید. یعنی یک لایه چسب‌دار آن را به دیوار بچسبانید و لایه دیگر را روی آن بکشید تا قسمت چسب‌دار مجددا در قسمت بالا قرار بگیرد. حالا می‌توانید به راحتی بادکنک‌ها را به‌صورت تکی یا دسته‌ای به نوار چسب بچسبانید.

همچنین برای ساخت طاق بادکنکی لوله‌ای می‌‌توانید از لوله‌های باریک و پلاستیکی آب یا فوم پلی اتیلن لوله‌ای استفاده کنید. لوله‌ها را به شکل قوس‌دار روی دو تکه چوب پیچ کنید. سپس با استفاده از بادکنک‌ها لوله را به‌طور کامل پوشانده و یک طاق بادکنکی زیبا داشته باشید.

چه نوع بادکنکی برای بادکنک آرایی روی لوله مناسب است؟

بادکنک مناسب با توجه به جنس آن انتخاب می‌شود و برخی از آنها که مناسب تزئین روی لوله هستند عبارتند از:

بادکنک فویلی

عمر بادکنک‌های فویلی نسبت به بادکنک‌های لاتکس و هلیومی بیشتر است. بادکنک‌های فویلی وقتی باد می‌شوند یک هفته تا دو هفته کامل دوام می‌آورند و نسبت به دو نوع هلیومی و لاتکس کمتر مستعد ترکیدن هستند.

بادکنک کرومی

بادکنک کرومی سطحی براق و درخشان دارد، از جنس لاتکس و رنگ کروم ساخته شده‌ است و در رنگ‌های متنوعی موجود هستند که در لوله‌هایی با رنگ‌های مختلف به‌کار می‌روند.

بادکنک کریستالی

بادکنک کریستالی با سطح براق و درخشان و ظاهری شبیه به آینه در رنگ‌های متنوعی موجود است که در تزئین لوله‌های رنگی کاربرد زیادی دارد.

بادکنک آرایی روی لوله

نکات مهم برای بادکنک آرایی روی لوله و جلوگیری از اشتباهات رایج

پس از بادکردن تمامی بادکنک‌ها، باید آنها را 4 تا 4 تا دور لوله بست و پایه‌ای سنگین در اطراف 2 سر لوله قرار داد.

در اجرای بادکنک آرایی باید توجه کنید رنگ بادکنک‌ها با تم جشن تطابق داشته باشد و در این مورد باید به سن و جنسیت نیز توجه کنید. همچنین نوع بادکنک و جنس آن نیز بسیار مهم است. مثلا اگر لازم است بادکنک روز به‌صورت باد شده روی لوله بماند، خرید بادکنک بادوام بسیار مهم است.

عوامل مهم دیگری که در بادکنک آرایی روی لوله مهم هستند توجه به موارد زیر است:

  • ماندگاری و کیفیت بالا: در اثر ترکیدن بادکنک‌هایی با کیفیت پایین، جای خالی روی لوله‌ها نمای تزئین را زشت می‌کند.
  • تغییر ندادن رنگ بعد از باد شدن: توجه به رنگ بادکنک‌ها در تزئین روی لوله بسیار مهم است. زیرا رنگ‌های بادکنک‌ها با توجه به رنگ لوله‌ها انتخاب می‌شوند.

هزینه بادکنک آرایی روی لوله چقدر است؟

برای دانستن قیمت بادکنک آرایی باید این مسائل را در نظر بگیرید. آیا قصد دارید بالن‌ها را با هلیوم باد کنید یا هوای معمولی؟ آیا از بادکنک‌های لاتکس یا هلیومی استفاده خواهید کرد؟ بادکنک‌های لاتکس به‌طور کلی ارزان‌تر از بادکنک‌های فویلی هستند، اما بادکنک‌های فویلی باتوجه‌به عمر طولانی‌تر از بادکنک‌های لاتکس ممکن است کارآمدتر باشند.

اگر قصد دارید از بادکنک‌های خود استفاده مجدد کنید و قیمت بادکنک آرایی برای شما مهم نیست، سرمایه‌گذاری روی بادکنک‌های فویلی محکم‌تر و گران‌تر در دراز مدت گزینه بهتری باشد.

قیمت دیزاین بادکنک با توجه به این عوامل مشخص می‌شود. شرکت تشریفاتی رایکا نیز در این امر تلاش می‌کند و خدمات بادکنک آرایی و تشریفاتی خاص به مشتریان ارائه می‌دهد.

جمع‌بندی

بادکنک آرایی، در مدل‌های مختلف به زیباسازی فضای جشن‌ها کمک می‌کند. یکی از این مدل‌ها قرار دادن بادکنک‌هایی با رنگ‌های مختلف روی لوله‌های مخصوص است که مراحل آن در این مقاله آموزش داده شد.

سوالات متداول

از چه نوع لوله‌ای برای بادکنک آرایی استفاده می‌شود؟

از لوله پولیکا زیرا ویژگی بارز لوله پلیکا خاصیت فرم پذیری آن است که می‌توان آن را در طرح موردنظر شکل داد.

لوله پلیکای مناسب برای بادکنک معمولا از چه جنسی است؟

معمولا جهت تولید لوله پلیکا برای بادکنک از پلاستیک فشرده و مواد پلیمری استفاده می‌شود

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.